במכון הלב בבית גדי מתבצעת בדיקת אקו לב במאמץ. אקו לב במאמץ הנה בדיקה אשר משלבת בדיקת אקו לב רגילה בזמן מנוחה וכן בדיקת אקו לב לאחר מאמץ גופני. המטופל מתבקש לצעוד/לרוץ על גבי הליכון וזאת במטרה להאיץ את קצב (והדופק) הלב עד לרמה שהרופא קובע. השוואת הממצאים של שתי הבדיקות נותנת אינדיקציה ושופכת אור על כשלים ובעיות בלב.

למי מיועדת בדיקת אקו לב במאמץ?

בדיקת אקו לב במאמץ יכולה לאתר ולהצביע על מחלת לב איסכמית, כלומר מחלה שקשורה בכלי הדם אשר אחראים על הזרמת הדם בין היתר לשריר הלב. בדיקת אקו לב במאמץ בוחנת גם שינויים בלחצי הדם או האם יש הפרעות לזרימת הדם בלב אשר חלים בזמן מאמץ בתוך מבנה הלב. כמו כן הבדיקה מאתרת הפרעות בקצב הלב עצמו הן בזמן מנוחה והן בזמן המאמץ הגופני.

מהו תהליך ההכנה לאקו לב במאמץ?

הנבדק מתבקש להגיע לאקו לב במאמץ במכון הלב בבית גדי עם נעלי ספורט ובגדי ספורט קלים. כמו כן נדרש צום של כשעתיים לפני הבדיקה.

כיצד נערכת בדיקת אקו לב במאמץ?

אקו לב במאמץ נערכת במכון לב מוסמך בלבד אשר ערוך לביצוע בדיקה זו ומצויד בהתאם להנחיות מקצועיות מפורטות ובאישור משרד הבריאות. מכון הלב בבית גדי ערוך בהתאם לכל הכללים. תהליך אקו לב במאמץ הוא מעט מורכב. בתחילה, נערכת בדיקה רגילה של אקו לב. לאחר מכן יתבקש הנבדק לעלות על מכשיר הליכון מיוחד וללכת הליכה מהירה ואף ריצה במקרה הצורך על מנת להגביר את קצב הלב והדופק. במהלך שלב זה ייבדק קצב הלב על ידי בדיקת אק"ג (ECG) בזמן המאמץ (בדיקת ארגומטריה) יילקח תרשים אק"ג וכן המטופל ישאל שאלות לגבי מצבו והאם הוא חש בתסמינים מסוימים כגון כאב בחוזה, סחרחורת וכדומה בזמן הבדיקה. דרגת המאמץ והדופק אליהם יידרש המטופל להגיע תלוי במצב המטופל וכן בהוראות הרופא הקרדיולוג. בתום השלב הזה תתבצע בדיקת אקו לב שניה על מנת לבחון את מצב הלב לאחר ביצוע שלב המאמץ.

האם אקו לב במאמץ בטוח?

ביצוע בדיקת אקו לב במאמץ בטוח מאד ואין כמעט מקרים אשר הוו סכנה של ממש למטופלים, אולם במהלך הבדיקה עשויים להיות כאבים בחזה או קוצר נשימה ואף סחרחורת. בשל כך חדר הבדיקה במכון הלב מצויד בכל המכשור הדרוש להצלת חיים. במהלך הבדיקה הן טכנאי האקו לב והן הרופא הקרדיולוג בוחנים באפן קפדני את המטופל ואת מצבו והם ערוכים למנוע כל תרחיש של סכנה.

על ידי מי נערך אקו לב במאמץ?

אקו לב במאמץ מתבצעת על ידי טכנאי אקו לב מוסמך והן על ידי רופא קרדיולוג מומחה אשר עבר את ההתמחות וההסמכה בבית חולים ישראלי והוסמך לכך על ידי אותו מוסד רפואי מוסמך ומשרד הבריאות.

כיצד מתקבלות התוצאות של אקו לב במאמץ?

מכון הלב בבית גדי מבצע את בדיקות האקו לב במאמץ ואף מפענח את התוצאות. ברוב המקרים תוצאות בדיקת אקו לב במאמץ והממצאים ניתנים במקום, בתום הבדיקה ונמסרות למטופל וכן מועברות באפן אוטומטי לתיק המטופל בקופה ולידי הרופא המטפל בקופה אשר ימליץ על המשך טיפול בהתאם לממצאים.

כיצד קובעים תורים לבדיקת אקו לב בבית גדי?

ניתן לקבוע תורים לבדיקת אקו לב במאמץ בבית גדי במספר דרכים, בטלפון 03-5117648 ולעקוב אחר ההוראות. ניתן גם לקבוע תור דרך האתר על ידי לחיצה על כפתור זימון תורים.